Xəbərlər |
|
|
Digər xəbərlər |
|
Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Belçika |
6 |
5 |
1 |
0 |
16-3 |
16 |
2 |
Avstriya |
7 |
5 |
1 |
1 |
15-7 |
16 |
3 |
İsveçrə |
5 |
2 |
0 |
3 |
11-8 |
6 |
4 |
Azərbaycan |
6 |
1 |
1 |
4 |
4-12 |
4 |
5 |
Estoniya |
6 |
0 |
1 |
5 |
2-18 |
1 |
|
Premyer Liqa. Turnir cədvəli |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Qarabağ |
27 |
21 |
3 |
3 |
71-23 |
66 |
2 |
Sabah |
27 |
11 |
7 |
9 |
39-32 |
40 |
3 |
Neftçi |
27 |
11 |
7 |
9 |
34-29 |
40 |
4 |
Zirə |
27 |
10 |
9 |
8 |
21-18 |
39 |
5 |
Sumqayıt |
27 |
10 |
9 |
8 |
26-32 |
39 |
6 |
Səbail |
27 |
10 |
7 |
10 |
39-41 |
37 |
7 |
Turan Tovuz |
27 |
9 |
8 |
10 |
41-38 |
35 |
8 |
Araz-Naxçıvan |
27 |
8 |
8 |
11 |
27-36 |
32 |
9 |
Kəpəz |
27 |
7 |
6 |
14 |
29-47 |
27 |
10 |
Qəbələ |
27 |
4 |
4 |
19 |
20-51 |
16 |
|
|
|
Əməkdar məşqçi Nadir Ağayevin xatirə turniri başa çatıb |
|
Tarix: 09.12.2013 | Saat: 13:51:00 | E-mail | Çapa göndər
|
|
Masallı rayon Olimpiya İdman Kompleksində əməkdar məşqçi, SSRİ idman ustası Nadir Ağayevin xatirəsinə həsr olunmuş yeniyetmə yunan-Roma güləşçiləri arasında XIX ənənəvi Respublika turniri keçirilib.
İdman.com.az saytının məlumatına görə, ümumilikdə 200-ə yaxın yeniyetmə pəhləvanın iştirak etdiyi yarışda mükafata layiq yerlər tutanlar aşağıdakılardır:
42 kq
1. Elşad Məmmədov – Cəngi GK
2. Fazil Mirzəyev – Beyləqan
3. Ramal Əhədli – Qubadlı
3. Zülfüqar Əliyev – Sumqayıt (46 kq)
1. Nofəl Babayev – Sumqayıt
2. Rəşad Abdulov – Sumqayıt
3. Azər Əbülfəsov – Göyçay
3. Ədil Sadıqzadə - Zəngilan
50 kq
1. Rəşid Rüstəmli – Lənkəran
2. Elvin Mustafazadə - Bakı GK
3. Elşən Hüseynov – Lənkəran
3. Rəsul Əsgərov – Pəhləvan (54 kq)
1. Namaz Rüstəmov – Şəmkir
2. Kənan Cəfərov – Neftçi İSM
3. Ağamurad Qaraxanlı – Həyat GK
3. Elsevər Əhədli – Sumqayıt
58 kq
1. Murad Allahverdiyev – DİN İC
2. Süleyman Vəliyev – Gəncə
3. Kamran Mirzəliyev – Neftçi İSM
3. Əkbər Ələkbərov - ROİL (63 kq)
1. Ceyhun Elçiyev – Həyat GK
2. Murad Orucov – MOİK
3. Cavid Mustafayev – ROİL
3. Mirdaməd İsmayılzadə - Lənkəran, X.Cəfərov GK
69 kq
1. Ruslan Hüseynov – Neftçi İSM
2. Tuncay Vəzirzadə - 6 UGGİM
3. Nurlan Məmmədov – ROİL
3. Azər Hüseynov – Zəngilan (76 kq)
1. Rəşad Mustafayev – Neftçi İSM
2. Turqay Əliyev – MOİK
3. Əsgər Əsgərli – MOİK
3. Sərxan Dadaşov – ROİL
85 kq
1. Nicat Abdullazadə - Beyləqan
2. Əli Mehdiyev – Masallı
3. Mehdi Məhərrəmzadə - Lənkəran
3. Rahid Həmidli - Masallı (100 kq_
1. Cavid Feyziyev – Pəhləvan
2. Camal Feyziyev – 16 UGİM
3. Kənan Rüstəmov – Cəngi GK
3. Gülməmməd Mənəfov – Neftçala
Fəxri kürsünün ilk üçlüyündə qərar tutan güləşçilər təşkilatçılar tərəfindən müvafiq diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif olunub.
|
|
|
|
Xəbər 1299 dəfə oxundu
|
Bölməyə aid digər xəbərlər |
|
|
|
|
|