Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyinin rəsmi orqanı
  Ana səhifə  |  Haqqımızda  Əlaqə
 
  

                        
logo-veb
 Xəbərlər
28/11 | 22:05 Bakıda keçirilən 28-ci dünya yaş qrupları yarışlarının bağlanış mərasimi olub
28/11 | 20:32 Batut üzərində sinxron tullanış yarışlarının qalibləri müəyyənləşib
28/11 | 18:53 Yaponiya gimnastı Kuqa Kamiyama Bakıda birinci olub
28/11 | 18:00 Oğlanlar arasında ikili minibabut üzrə finalçılar müəyyənləşib
28/11 | 17:32 Batut gimnastikası yarışlarında qızların mübarizəsində təsnifat mərhələsinə yekun vurulub
28/11 | 15:00 Yığmamızın çıxış edəcəyi Avropa çempionatının oyunlarına bilet satışına başlanılıb
28/11 | 14:12 Elnur Əşrəfoğlunun məzarı ziyarət edilib
28/11 | 13:59 Millimiz "Keşlə"yə yoxlama oyununda qalib gəlib
28/11 | 12:44 Bakıda keçirilən dünya yaş qrupları yarışlarının sonuncu günündə daha səkkiz dəst medalın sahibləri müəyyənləşəcək
28/11 | 10:00 Alişer Usmanov yenidən Beynəlxalq Qılıncoynatma Federasiyasının prezidenti seçilib
27/11 | 22:22 Azərbaycan Premyer Liqası: “Neftçi” üç məğlubiyyətdən sonra qələbə qazanıb
27/11 | 21:54 Üzgüçülük idman növü üzrə Azərbaycan çempionatı davam edir
27/11 | 21:36 Bakıda keçirilən 28-ci dünya yaş qrupları yarışlarının növbəti mükafatçıları bəlli olub
27/11 | 21:00 Dünya yaş qrupları yarışlarında qızlar arasında ikili minibatut üzrə qaliblər müəyyənləşib
27/11 | 20:52 Para-pauerliftinqçimiz Leyla Kərimova dünya çempionu olub
27/11 | 20:32 Qazaxıstanlı gimnast İslam Kabdollov Bakıda fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıb
27/11 | 20:04 "Neftçi" və "Səbail" Azərbaycan Premyer Liqasının oyununda meydana "Qadınlara qarşı zorakılığa son deyirik" yazısı ilə çıxıblar
27/11 | 19:51 Azərbaycan Premyer Liqası: “Sabah” öz meydanında “Keşlə”ni məğlub edib
27/11 | 19:42 Rusiyalı gimnast Kirill Kozlov dünya yaş qrupları yarışlarında qızıl medal qazanıb
27/11 | 19:14 Azərbaycan para-pauerliftinqçisi dünya çempionatında bürünc medal qazanıb
27/11 | 19:00 Azərbaycan gimnastı Selcan Maqsudova dünya yaş qrupları yarışlarında dördüncü olub
27/11 | 18:55 Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsinin üç üzvü AOK-un müxtəlif komissiyalarının üzvü seçilib
27/11 | 18:06 Yoldaşlıq oyunlarının başlama saatı və keçiriləcəyi məkan açıqlanıb
27/11 | 17:34 Oğlanlar arasında ikili minibatut üzrə finalçılar müəyyənləşib
27/11 | 17:00 Gimnastımız Selcan Maqsudova dünya yaş qrupları yarışlarının finalına yüksəlib
27/11 | 16:33 Üzgüçülük üzrə Azərbaycan çempionatının ilk qalibləri müəyyənləşib
27/11 | 15:40 Dünya yaş qrupları yarışlarında qızlar arasında tamblinq üzrə təsnifat mərhələsinə yekun vurulub
27/11 | 14:24 İkili minibatut yarışlarında qızların mübarizəsində finalçılar bəlli olub
27/11 | 13:00 Bodibildinq, klassik bodibildinq, mens fizik və bikini fitnes üzrə Azərbaycan çempionatının qalibləri müəyyənləşib
27/11 | 12:05 AFC ASED-in idmançısı Rusiyada növbəti döyüşünü keçirəcək
27/11 | 11:53 Gimnastımız Selcan Maqsudova dünya yaş qrupları yarışlarının təsnifat mərhələsində uğurla çıxış edib
27/11 | 11:11 Bu gün futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasının XII turuna start veriləcək
27/11 | 10:54 Bakıda keçirilən dünya yaş qrupları yarışlarının üçüncü günündə 8 dəst medal sahibini tapacaq
27/11 | 09:33 Dünya çempionatının Avropa zonası üzrə pley-off mərhələsinin püşkü atılıb
26/11 | 22:40 Azərbaycan gimnastı Tofiq Əliyev dünya yaş qrupları yarışlarında dördüncü olub
Digər xəbərlər 
 Dünya kuboku-2022. Seçmə mərhələ. “A” qrupu
N: Komandalar O Q H M T/F X
1 Portuqaliya 3 2 1 0 6-3 7
2 Serbiya 3 2 1 0 7-5 7
3 Lüksemburq 2 1 0 1 2-3 3
4 İrlandiya 2 0 0 2 2-4 0
5 Azərbaycan 2 0 0 2 1-3 0
 Premyer Liqa. Turnir cədvəli
N: Komandalar O Q H M T/F X
1 Qarabağ 10 7 2 1 22-7 23
2 Qəbələ 10 5 3 2 18-11 18
3 Neftçi 10 5 2 3 18-16 17
4 Zirə 10 4 4 2 15-11 16
5 Sumqayıt 10 3 2 5 7-12 11
6 Keşlə 10 3 1 6 11-18 10
7 Səbail 10 3 0 7 8-20 9
8 Sabah 10 2 2 6 12-16 8
Bu gün UEFA Avropa Liqasının beşinci turuna start veriləcək
Tarix: 25.11.2021 | Saat: 11:53:00 | E-mail | Çapa göndər
Noyabrın 25-də UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin V turunun görüşləri keçiriləcək.

İkinci oyun günündə 15 qarşılaşma keçiriləcək.

C qrupunda Azərbaycan millisinin futbolçusu Mahir Emrelinin çıxış etdiyi Polşanın “Legiya” klubu İngiltərədə “Lester Siti”nin qonağı olacaq. Bu qrupun ötən gün baş tutmuş digər matçında İtaliyanın “Napoli” komandası Rusiyada “Spartak” klubuna uduzub.

Türkiyə klublarından “Qalatasaray” Fransanın “Marsel” klubunu qəbul edəcək. E qrupunun digər görüşündə İtaliyanın “Latsio” komandası Moskvada “Lokomotiv”in qonağı olacaq. İstanbul təmsilçisi qələbə qazanacağı və ya hər iki matç heç-heçə başa çatacağı təqdirdə “sarı-qırmızılar” mərhələ adlayacaq.

“Fənərbağça” Yunanıstanda “Olimpiakos” ilə üz-üzə gələcək. Almaniyanın “Ayntraxt” klubu bu qrupda Belçikanın “Antverpen” komandasını sınağa çəkəcək. Növbəti mərhələyə vəsiqəni vaxtından əvvəl rəsmiləşdirən Frankfurt təmsilçisi qrupda liderlik uğrunda mübarizə aparacaqlar. “Fənərbağça” isə şanslarını davam etdirmək üçün ən azı rəqibinə uduzmamalıdır. Pirey təmsilçisi isə mərhələ adlamaq üçün qələbə qazanmağa çalışacaq.

Günün bütün görüşləri aşağıdakılardır:

A qrupu

“Bröndbü” (Danimarka) – “Lion” (Fransa);

“Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya) – “Sparta Praqa (Çexiya).

Qrupdakı vəziyyət: “Lion” - 12, “Sparta Praqa” - 4, “Qlazqo Reyncers” - 4, “Bröndbü” – 2.

B qrupu

“PSV” (Eyndhoven, Niderland) – “Şturm” (Qrats, Avstriya);

“Monako” (Fransa) – “Real Sosyedad” (İspaniya).

Qrupdakı vəziyyət: “Monako” - 8, “Real Sosyedad” - 6, PSV - 5, “Şturm” - 1.

C qrupu

“Lester Siti” (İngiltərə) – “Legiya” (Polşa).

Qrupdakı vəziyyət: “Spartak” - 7 (5 oyuna), “Napoli” - 7 (5), “Legiya” - 6, “Lester Siti” - 5.

D qrupu

“Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Fənərbağça” (Türkiyə);

“Ayntraxt Frankfurt (Almaniya) – “Antverpen” (Belçika).

Qrupdakı vəziyyət: “Ayntraxt Frankfurt” - 10, “Olimpiakos” - 6, “Fənərbağça” - 5, “Antverpen” – 1.

E qrupu

“Lokomotiv Moskva” (Rusiya) – “Latsio” (İtaliya);

“Qalatasaray” (Türkiyə) – “Marsel” (Fransa).

Qrupdakı vəziyyət: “Qalatasaray” - 8, “Latsio” - 5, “Marsel” - 4, “Lokomotiv Moskva” - 2.

F qrupu

“Srvena Zvezda” (Belqrad, Serbiya) – “Ludoqorets” (Razqrad, Bolqarıstan);

“Midtyulland” (Danimarka) – “Braqa” (Portuqaliya).

Qrupdakı vəziyyət: “Braqa” - 9, “Srvena Zvezda” - 7, “Midtyulland” - 5, “Ludoqorets” - 1.

G qrupu

“Betis” (İspaniya) – “Ferentsvaroş” (Macarıstan);

“Bayer Leverkuzen” (Almaniya) – “Seltik” (Şotlandiya).

Qrupdakı vəziyyət: “Bayer Leverkuzen” - 10, “Betis” - 7, “Seltik” - 6, “Ferentsvaroş” – 0.

H qrupu

“Rapid Vyana” (Avstriya) – “Vest Hem Yunayted” (İngiltərə);

“Dinamo Zaqreb” (Xorvatiya) – “Genk” (Belçika).

Qrupdakı vəziyyət: “Vest Hem Yunayted” - 10, “Dinamo Zaqreb” - 6, “Genk” - 4, “Rapid Vyana” – 3.

Qeyd edək ki, Fransanın “Lion” və İngiltərənin “Vest Hem Yunayted” klubları vaxtından əvvəl növbəti mərhələyə yüksəlib.
Xəbər 23 dəfə oxundu



 
Bölməyə aid digər xəbərlər
28.11.2021 Yığmamızın çıxış edəcəyi Avropa çempionatının oyunlarına bilet satışına başlanılıb
28.11.2021 Millimiz "Keşlə"yə yoxlama oyununda qalib gəlib
28.11.2021 Alişer Usmanov yenidən Beynəlxalq Qılıncoynatma Federasiyasının prezidenti seçilib
27.11.2021 Azərbaycan Premyer Liqası: “Neftçi” üç məğlubiyyətdən sonra qələbə qazanıb
27.11.2021 "Neftçi" və "Səbail" Azərbaycan Premyer Liqasının oyununda meydana "Qadınlara qarşı zorakılığa son deyirik" yazısı ilə çıxıblar
27.11.2021 Azərbaycan Premyer Liqası: “Sabah” öz meydanında “Keşlə”ni məğlub edib
27.11.2021 Yoldaşlıq oyunlarının başlama saatı və keçiriləcəyi məkan açıqlanıb
27.11.2021 Bu gün futbol üzrə Azərbaycan Premyer Liqasının XII turuna start veriləcək
27.11.2021 Dünya çempionatının Avropa zonası üzrə pley-off mərhələsinin püşkü atılıb
26.11.2021 "Qarabağ" klubu UEFA-nın reytinqində 59-cu pillədə qərarlaşıb


  Arxiv
Tarixləri seç: 
 dən 
Fotogalereya
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
  • Azərbacan idmançıları London olimpiadasında
Müəllif yazıları
Qabil Mehdiyev
qabil-so@mail.ru
“Unutma, YAŞAT!” və “Qürurla irəli!”
BATI YAR
batyyar@mail.ru
“Qarabağ" iki-üç cəbhədə mübarizəyə hazır kimi görünür
Leyla Qurbanova
leyla-6565@mail.ru
Bakı şəhər trasını seçməyin 5 səbəbi
Əli Fərəcov
alfaraj@mail.ru
Arzulara sədd yoxdur
Vüqar Məmmədov
vuqar-inqilaboqlu@mail.ru
7 gedişə dünya çempionunu təslim edən Şəhriyar
Səkinə Novruzqızı
miss.sekine@mail.ru
Azərbaycan idmançıları Kazandan 60 medalla qayıtdılar
Aylıq bületenlərimiz
son sayımız əvvəlki sayımız
İdman qurğuları
Partnyorlar
Sayt Mozilla Firefox, Opera və Internet Explorer ilə tam dəstəklənir.
© 2011İDMAN. Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir.
Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Designed by V.Aliyev
Ünvan: Mətbuat prospekti, 529-cu məhəllə, 8-ci mərtəbə
İndex: AZ 1073;
Tel: (+99412) 434-57-32, (+99412) 510-53-10
Fax: (+99412) 510-53-10
E-mail: idman-sport@mail.ru