Xəbərlər |
|
|
Digər xəbərlər |
|
Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Belçika |
6 |
5 |
1 |
0 |
16-3 |
16 |
2 |
Avstriya |
7 |
5 |
1 |
1 |
15-7 |
16 |
3 |
İsveçrə |
5 |
2 |
0 |
3 |
11-8 |
6 |
4 |
Azərbaycan |
6 |
1 |
1 |
4 |
4-12 |
4 |
5 |
Estoniya |
6 |
0 |
1 |
5 |
2-18 |
1 |
|
Premyer Liqa. Turnir cədvəli |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Qarabağ |
27 |
21 |
3 |
3 |
71-23 |
66 |
2 |
Sabah |
27 |
11 |
7 |
9 |
39-32 |
40 |
3 |
Neftçi |
27 |
11 |
7 |
9 |
34-29 |
40 |
4 |
Zirə |
27 |
10 |
9 |
8 |
21-18 |
39 |
5 |
Sumqayıt |
27 |
10 |
9 |
8 |
26-32 |
39 |
6 |
Səbail |
27 |
10 |
7 |
10 |
39-41 |
37 |
7 |
Turan Tovuz |
27 |
9 |
8 |
10 |
41-38 |
35 |
8 |
Araz-Naxçıvan |
27 |
8 |
8 |
11 |
27-36 |
32 |
9 |
Kəpəz |
27 |
7 |
6 |
14 |
29-47 |
27 |
10 |
Qəbələ |
27 |
4 |
4 |
19 |
20-51 |
16 |
|
|
|
Stolüstü tennis üzrə Azərbaycan Kubokunun qalibləri müəyyənləşib |
|
Tarix: 05.11.2013 | Saat: 12:36:00 | E-mail | Çapa göndər
|
|
Oktyabr ayının 30-dan noyabr ayının 2-dək Azərbaycan Tibb Universitetinin idman zalında Azərbaycan Kuboku keçirilib. 13 kişi və 7 qadın komandasının mübarizə apardığı tədbirdə Aztelekom-un, Bakı Tennis Məktəbinin, “Təhsil” RİM-in, “Neftçi” –nin tennisçiləri ilə yanaşı Sumqayıt, Şəki, Şabran, Şirvan, Balakən, Samux idmançıları da mübarizə aparıb.
Çempionatın qalibləri aşağıdakı qaydada müəyyənləşib.
Komanda yarışları (kişilər)
I yer “Təhsil” RİM (Bakı)
II yer “Təhsil” RİM (Sumqayıt)
III yer Bakı Tennis Məktəbi
Komanda yarışları (qadınlar)
I yer “Aztelekom” İB
II yer “Təhsil - 1” (Sumqayıt)
III yer “Təhsil - 2” (Sumqayıt)
Qoşa yarışlar (kişilər)
I yer Hilal Həsənov – Ramil Cəfərov
II yer Rüstəm Əliyev – Xəyal Həşimli
III yer Anar Məmmədov – Nurlan Həsənov
Qoşa yarışlar(qadınlar)
I yer Səbinə Əhmədova – Məryəm İmanova
II yer Rüfət Quliyeva – Zərif Əliyeva
III yer Dinarə Məmmədova – Şərmin Şirinova
Qoşa qarışıq yarışlar
I yer Səbinə Əhmədova – Sənan Əliyev
II Məryəm İmanova – Ramil Cəfərov
III yer Dinarə Məmmədova – Anar Məmmədov
Şəxsi yarışlar (kişilər)
I yer Hilal Həsənov (Bakı Tennis Məktəbi)
II yer Rüstəm Əliyev (“Təhsil”- Sumqayıt )
III yer Ramil Cəfərov (“Təhsil”- Bakı )
Şəxsi yarışlar (qadınlar)
I yer Səbinə Əhmədova (“Aztelekom” İB- Bakı)
II yer Rüfət Quliyeva (“Aztelekom” İB- Bakı)
III yer Məryəm İmanova (“Təhsil”RİM- Sumqayıt)
Yarışın qaliblərinə Gənclər və İdman Nazirliyinin diplomları və Stolüstü Tennis Federasiyasının hədiyyələri təqdim olunub.
|
|
|
|
Xəbər 1540 dəfə oxundu
|
Bölməyə aid digər xəbərlər |
|
|
|
|
|