Xəbərlər |
|
|
Digər xəbərlər |
|
Millətlər Liqası. C divizionu. “C” qrupu |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Belçika |
6 |
5 |
1 |
0 |
16-3 |
16 |
2 |
Avstriya |
7 |
5 |
1 |
1 |
15-7 |
16 |
3 |
İsveçrə |
5 |
2 |
0 |
3 |
11-8 |
6 |
4 |
Azərbaycan |
6 |
1 |
1 |
4 |
4-12 |
4 |
5 |
Estoniya |
6 |
0 |
1 |
5 |
2-18 |
1 |
|
Premyer Liqa. Turnir cədvəli |
N: |
Komandalar |
O |
Q |
H |
M |
T/F |
X |
1 |
Qarabağ |
27 |
21 |
3 |
3 |
71-23 |
66 |
2 |
Sabah |
27 |
11 |
7 |
9 |
39-32 |
40 |
3 |
Neftçi |
27 |
11 |
7 |
9 |
34-29 |
40 |
4 |
Zirə |
27 |
10 |
9 |
8 |
21-18 |
39 |
5 |
Sumqayıt |
27 |
10 |
9 |
8 |
26-32 |
39 |
6 |
Səbail |
27 |
10 |
7 |
10 |
39-41 |
37 |
7 |
Turan Tovuz |
27 |
9 |
8 |
10 |
41-38 |
35 |
8 |
Araz-Naxçıvan |
27 |
8 |
8 |
11 |
27-36 |
32 |
9 |
Kəpəz |
27 |
7 |
6 |
14 |
29-47 |
27 |
10 |
Qəbələ |
27 |
4 |
4 |
19 |
20-51 |
16 |
|
|
|
Futbol üzrə Azərbaycan çempionatının (2011-2012) təqvimi |
|
Tarix: 02.08.2011 | Saat: 12:49:00 | E-mail | Çapa göndər
|
|
Təsnifat mərhələsi
Birinci dövrə - 2011-ci il
I tur 6 avqust (şənbə)
1. "Xəzər Lənkəran" - "Sumqayıt Şəhər"
2. "İnter" (Bakı) - "Turan" (Tovuz)
3. "Kəpəz" (Gəncə) - "Rəvan" (Bakı)
7 avqust (bazar)
4. "Qəbələ" - "Bakı"
5. "Simurq" (Zaqatala) - AzAL (Bakı)
6. "Neftçi" (Bakı) - "Qarabağ" (Ağdam)
10 avqust (çərşənbə)
Yoxlama oyun - Azərbaycan - Makedoniya
II tur
3 avqust (şənbə)
8. "Turan" - "Kəpəz"
14 avqust (bazar)
7. "Bakı" - "Simurq"
9. "Qarabağ" - "İnter"
10. "Rəvan" - "Neftçi"
11. "Sumqayıt Ş." - "Qəbələ"
12. AzAL - "Xəzər L."
III tur
19 avqust (cümə)
13. "Qəbələ" - AzAL
14. "Simurq" - "Rəvan"
20 avqust (şənbə)
15. "Xəzər L." - "Turan"
16. "İnter" - "Bakı"
21 avqust (bazar)
17. "Neftçi" - "Sumqayıt Ş."
18. "Kəpəz" - "Qarabağ"
IV tur
27 avqust (şənbə)
19. AzAL - "Neftçi"
20. "Sumqayıt Ş." - "İnter"
21. "Rəvan" - "Xəzər L."
28 avqust (bazar)
22. "Turan" - "Simurq"
23. "Qarabağ" - "Qəbələ"
24. "Bakı" - "Kəpəz"
2 sentyabr (cümə)
Avropa çempionatı-2012, seçmə oyun
Azərbaycan - Belçika
6 sentyabr (çərşənbə axş.)
Avropa çempionatı-2012 Seçmə oyun
Azərbaycan - Qazaxıstan
V tur
10 sentyabr (şənbə)
25. "İnter" - "Simurq"
26. "Bakı" - "Rəvan"
11 sentyabr (bazar)
27. "Qəbələ" - "Turan"
28. "Sumqayıt Ş." - "Qarabağ"
29. "Kəpəz" - AzAL
30. "Xəzər L." - "Neftçi"
VI tur
17 sentyabr (şənbə)
31. AzAL - "İnter"
32. "Simurq" - "Kəpəz"
33. "Qarabağ" - "Xəzər L."
18 sentyabr (bazar)
34. "Neftçi" - "Qəbələ"
35. "Turan" - "Bakı"
36. "Rəvan" - "Sumqayıt Ş."
21 sentyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
VII tur
23 sentyabr (cümə)
37. "Xəzər L." -"Qəbələ"
38. "Turan" - "Rəvan"
39. "Neftçi" - "Bakı"
24 sentyabr (şənbə)
40. "Sumqayıt Ş." - "Simurq"
41. AzAL - "Qarabağ"
42. "İnter" - "Kəpəz"
VIII tur
1 oktyabr (şənbə)
43. "Qəbələ" - "Rəvan"
44. "Simurq" - "Neftçi"
45. "İnter" - "Xəzər L."
2 oktyabr (bazar)
46. "Kəpəz" - "Sumqayıt Ş."
47. "Bakı" - AzAL
48. "Qarabağ" - "Turan"
7 oktyabr (cümə)
Avropa çempionatı-2012 Seçmə oyun
Azərbaycan - Avstriya
11 oktyabr (çərşənbə axş.)
Avropa çempionatı-2012 Seçmə oyun
Türkiyə - Azərbaycan
IX tur
15 oktyabr (şənbə)
49. "Turan" - AzAL
50. "Sumqayıt Ş." - "Bakı"
16 oktyabr (bazar)
51. "Qəbələ" - "Kəpəz"
52. "Xəzər L." - "Simurq"
53. "Neftçi" - "İnter"
54. "Rəvan" - "Qarabağ"
X tur
21 oktyabr (cümə)
55. "Bakı" - "Xəzər L."
56. "Simurq" - "Qarabağ"
22 oktyabr (şənbə)
57. AzAL - "Rəvan"
58. "Kəpəz" - "Neftçi"
23 oktyabr (bazar)
59. "Turan" - "Sumqayıt Ş."
60. "İnter" - "Qəbələ"
26 oktyabr (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku
1/16 final
XI tur
28 oktyabr (cümə)
61. "Qarabağ" - "Bakı"
62. "Xəzər L." - "Kəpəz"
29 oktyabr (cümə)
63. "Qəbələ" - "Simurq"
64. "Neftçi" - "Turan"
30 oktyabr (cümə)
65. "Rəvan" - "İnter"
66. "Sumqayıt Ş." - AzAL
İkinci dövrə
XII tur
4 noyabr (cümə)
67. "Rəvan" - "Simurq"
68. "Kəpəz" - "Bakı"
5 noyabr (şənbə)
69. AzAL - "Qəbələ"
70. "Qarabağ" - "Sumqayıt Ş."
6 noyabr (bazar)
71. "Neftçi" - "Xəzər L."
72. "Turan" - "İnter"
11 noyabr (cümə)
Yoxlama oyun
Milli komanda
15 noyabr (çərşənbə axş.)
Yoxlama oyun
Milli komanda
XIII tur
19 noyabr (şənbə)
73. "Xəzər L." - "Rəvan"
74. AzAL - "Kəpəz"
75. "Simurq" - "Sumqayıt Ş."
20 noyabr (bazar)
76. "İnter" - "Qarabağ"
77. "Qəbələ" - "Neftçi"
78. "Bakı" - "Turan"
23 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XIV tur
25 noyabr (cümə)
79. "Kəpəz" - "Turan"
80. "Simurq" - "Xəzər L."
81. "Sumqayıt Ş." - "Rəvan"
26 noyabr (şənbə)
82. "Bakı" - "Qəbələ"
83. "Qarabağ" - "Neftçi"
84. "İnter" - AzAL
30 noyabr (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku
1/8 final
XV tur
4 dekabr (bazar)
85. "Qəbələ" - "Sumqayıt Ş."
86. "Xəzər L." - "İnter"
87. AzAL - "Bakı"
88. "Neftçi" - "Simurq"
89. "Turan" - "Qarabağ"
90. "Rəvan" - "Kəpəz"
XVI tur
10 dekabr (şənbə)
91. "Xəzər L." - "Qarabağ"
92. "Simurq" - "Turan"
93. "Rəvan" - "Bakı"
11 dekabr (bazar)
94. "Sumqayıt Ş." - "Kəpəz"
95. "Qəbələ" - "İnter"
96. "Neftçi" - AzAL
XVII tur
15 dekabr (cümə axşamı)
97. "Bakı" - "Sumqayıt Ş."
98. "Turan" - "Qəbələ"
16 dekabr (cümə)
99. AzAL - "Simurq"
100. "Qarabağ" - "Rəvan"
101. "Kəpəz" - "Xəzər L."
17 dekabr (şənbə)
102. "İnter" - "Neftçi"
XVIII tur
20 dekabr (çərşənbə axş.)
103. "Simurq" - "İnter"
104. "Sumqayıt Ş." - "Turan"
105. "Rəvan" - AzAL
21 dekabr (çərşənbə)
106. "Qəbələ" - "Qarabağ"
107. "Xəzər L." - "Bakı"
108. "Neftçi" - "Kəpəz"
2012-ci il
XIX tur
10 fevral (cümə)
109. AzAL - "Sumqayıt Ş."
110. "Qarabağ" - "Simurq"
11 fevral (şənbə)
111. "Turan" - "Xəzər L."
112. "İnter" - "Rəvan"
12 fevral (bazar)
113. "Kəpəz" - "Qəbələ"
114. "Bakı" - "Neftçi"
XX tur
18 fevral (şənbə)
115. "Sumqayıt Ş." - "Neftçi"
116. "Xəzər L." - AzAL
117. "Bakı" - "Qarabağ"
19 fevral (bazar)
118. "Rəvan" - "Turan"
119. "Simurq" - "Qəbələ"
120. "Kəpəz" - "İnter"
22 fevral (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XXI tur
24 fevral (cümə)
121. "İnter" - "Sumqayıt Ş."
122. "Simurq" - "Bakı"
123. "Qarabağ" - "Kəpəz"
25 fevral (şənbə)
124. "Qəbələ" - "Xəzər L."
125. AzAL - "Turan"
126. "Neftçi" - "Rəvan"
29 fevral (çərşənbə)
Yoxlama oyun
Milli komanda
XXII tur
3 mart (şənbə)
127. "Sumqayıt Ş." - "Xəzər L."
128. "Kəpəz" - "Simurq"
129. "Bakı" - "İnter"
130. "Turan" - "Neftçi"
131. "Qarabağ" - AzAL
132. "Rəvan" - "Qəbələ"
7-8 mart (çərşənbə, cümə axş.)
Azərbaycan kuboku
1/4 final. İlk oyunlar
Final mərhələsi
XXIII tur
10-11 mart (şənbə, bazar)
13-14 mart
(çərşənbə axş., çərşənbə)
Azərbaycan kuboku
1/4 final. Cavab görüşləri
XXIV tur
17-18 mart (şənbə, bazar)
XXV tur
24 - 25 mart (şənbə, bazar)
28 mart (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XXVI tur
31 mart-1 aprel (şənbə, bazar)
XXVII tur
11 aprel (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XXVIII tur
14-15 aprel (şənbə, bazar)
18 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku
1/2 final. İlk oyunlar
XXIX tur
21-22 aprel (şənbə, bazar)
25 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku.
1/2 final. Cavab görüşləri.
XXX tur
28-29 aprel (şənbə, bazar)
XXXI tur
5-6 may (şənbə, bazar)
XXXII tur
11-12 may (cümə, şənbə)
17 may (cümə axşamı)
Azərbaycan kuboku
Final
|
|
|
|
Xəbər 2233 dəfə oxundu
|
Bölməyə aid digər xəbərlər |
|
|
|
|
|