oyabrın 28-də UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinin V turunun oyunları keçiriləcək.
Turnirdə Türkiyənin üç klubu mübarizə aparır. “Başakşəhər” komandası doğma meydanda İtaliyanın “Roma”, “Beşiktaş” Slovakiyanın “Slovan Blatislava”, “Trabzonspor” isə İspaniyanın “Xetafe” komandalarını qəbul edəcək.
Turun bütün görüşləri aşağıdakılardır:
A qrupu:
“Sevilya” (İspaniya) – “QARABAĞ” (Azərbaycan);
“Düdelanj” (Lüksemburq) - APOEL (Kipr).
Qrupdakı vəziyyət: “Sevilya” - 12, APOEL - 4, “Qarabağ” - 4, “Düdelanj” - 3.
B qrupu:
“Luqano” (İsveçrə) – “Kopenhagen” (Danimarka);
“Malmö” (İsveç) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna).
Qrupdakı vəziyyət: “Kopenhagen” - 6, “Dinamo” - 6, “Malmö” - 5, “Luqano” – 2.
C qrupu:
“Trabzonspor” (Türkiyə) – “Xetafe” (İspaniya);
“Krasnodar” (Rusiya) – “Bazel” (İsveçrə).
Qrupdakı vəziyyət: “Bazel” - 10, “Krasnodar” - 6, “Xetafe” - 6, “Trabzonspor” - 1.
D qrupu:
“Rusenborq” (Norveç) - LASK (Avstriya);
“Sportinq” (Portuqaliya) - PSV (Hollandiya).
Qrupdakı vəziyyət: “Sportinq” - 9, LASK - 7, PSV - 7, “Rusenborq” – 0.
E qrupu:
“Latsio” (İtaliya) – “ÇFR Kluj” (Rumıniya);
“Seltik” (Şotlandiya) – “Renn” (Fransa).
Qrupdakı vəziyyət: “Seltik” - 10, “ÇFR Kluj” - 9, “Latsio - 3, “Renn” - 1.
F qrupu:
“Gimaraynş” (Portuqaliya) – “Standard” (Belçika);
“Arsenal” (İngiltərə) – “Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya).
Qrupdakı vəziyyət: “Arsenal” - 10, “Standard” - 6, “Ayntraxt” - 6, “Gimaraynş” - 1.
G qrupu:
“Feyenoord” (Hollandiya) – “Qlazqo Reyncers” (Şotlandiya);
“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Portu” (Portuqaliya).
Qrupdakı vəziyyət: “Yanq Boyz” - 7, “Qlazqo Reyncers” - 7, “Portu” - 4, “Feyenoord” - 4.
H qrupu:
“Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Espanyol” (Espanyol);
MOİK (Moskva, Rusiya) – “Lüdoqorets” (Bolqarıstan).
Qrupdakı vəziyyət: “Espanyol”- 10, “Lüdoqorets” - 6, “Ferentsvaroş” - 5, MOİK – 1.
I qrupu:
“Aleksandriya” (Ukrayna) – “Volfsburq” (Almaniya);
“Sent-Etyen” (Fransa) – “Gent” (Belçika).
Qrupdakı vəziyyət: “Gent” - 8, “Volfsburq”- 5. “Sent-Etyen” - 3, “Aleksandriya”- 3.
J qrupu:
“Volfsberq” (Avstriya) – “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya);
“Başakşehir” (Türkiyə) - “Roma” (İtaliya).
Qrupdakı vəziyyət: “Başakşehir”- 7, “Borussiya” - 5, “Roma” - 5, “Volfsberq” - 4.
K qrupu:
“Braqa” (Portuqaliya) – “Vulverhempton” (İngiltərə);
“Beşiktaş” (Türkiyə) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya).
Qrupdakı vəziyyət: “Braqa” - 10, “Vulverhempton”- 9, “Slovan” - 4, “Beşiktaş” - 0.
L qrupu:
“Astana” (Qazaxıstan) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə);
“AZ Alkmar” (Hollandiya) – “Partizan” (Serbiya).
Qrupdakı vəziyyət: “Mançester Yunayted” - 10, “AZ Alkmar” - 8, “Partizan” - 4, “Astana”- 0.
|